Ünlü Yönetmen Lars Von Trier, Instagram’dan İlham Perisini Arıyor!

Danimarkalı yönetmen Lars Von Trier, Instagram videosu ile kız arkadaş/ilham perisi aradığını açıkladı!

Dogma 95 akımını başlatanlardan Danimarkalı yönetmen Lars Von Trier Instagram’dan paylaştığı videoda kendisi için kız arkadaş/ilham perisi aradığını duyurdu. Kendisine geçtiğimiz sene parkinson teşhisi konulan Von Trier, sinemaya bir süre ara vereceğini açıklamıştı. Son Instagram videosunda yönetmen yapabilecek belki bir kaç filmi daha kaldığını bu süreçte yanında olacak bir kız arakdaş/ilham perisi aradığını söylüyor. Von Trier “67 yaşındayım. Parkinson hastalığı, obsesif kompulsif bozukluk ve alkolizmden muzdaribim. Kısacası biraz şansla ismime layık çekebileceğim birkaç filmim daha kalmış olmalı” diyor ve ekliyor “Yani bu eski tip iletişim ilanı. Sosyal medyadan hiç anlamasam da bir kız arkadaş/ilham perisi arıyorum. Tüm bu sızlanmanın yanı sıra, iyi bir günde, doğru insanlarla oldukça hoş bir partner olabilirim.” Yönetmen videonun sonunda bir e-mail adresi bile paylaşıyor: [email protected].

Kariyeri boyunca tartışmalı filmleri ve davranışlarıyla tanınan Von Trier’in bu paylaşımı üzerine yeni bir açıklama gelmedi. Instagram videosunu buradan izleyebilirsiniz.

Lars von Trier kimdir?

Lars von Trier, Danimarkalı yönetmen. 1995 yılında kurucularından olduğu Dogma 95 hareketiyle tanınan yönetmen, çektiği aykırı filmlerle ve yaptığı açıklamalarla tartışmaların hep odağında oldu. Lars Trier adıyla Kopenhag’ın Kongens Lyngby bölgesinde, Yahudi kökenli Ulf ve Inger Trier’in çocuğu olarak doğdu.

Anne ve babası Nüdist olan Trier, çocukluğunda zaman zaman çıplaklar kamplarında bulundu. Gelişiminde ‘duygular, inanç ve zevk’ gibi özelliklere pek yer verilmeyen Trier, sonradan kendi yaptığı açıklamalara göre; genç yaşında, sinemayı, birçok şeyi öğrenmek üzere dış dünyaya açılan bir kapı olarak gördü. Kendisine hediye edilen “Super 8” kamera ile 11 yaşında kendi filmlerini çekmeye başladı ve lise öğrenimi boyunca bağımsız film kariyerine devam etti.

1979’da Danimarka Ulusal Film Okulu’na kabul edildi. Buradaki arkadaşları tarafından kibirli ve soylu biri gibi görüldüğünden Lars von Trier olarak anılmaya başlandı, Trier daha sonra Erich von Stroheim ve Josef von Sternberg gibi isimlere duyduğu hayranlıktan ötürü bu ismi kullanmaya başladı. 1989’da annesi ölmeden önce biyolojik babasının Ulf Trier değil, o zamanlar patronu olan Alman kökenli Fritz Michael Hartmann olduğunu söyledi, ancak Lars, biyolojik babasıyla birkaç kez görüştükten sonra onunla da teması kesti. 1984’te Avrupa üçlemesinin ilk filmi The Element of Crime, Cannes Film Festivali’nde teknik dalda ödül kazandı. Daha sonra “Epidemic” (1987) ve “Europa” (1991) filmleri takip etti. 1995’te Thomas Vinterberg ile yayınladığı manifestoyla Dogma 95 hareketini başlattı. 1996’da “Dalgaları Aşmak” (Breaking The Waves), 1998’de “Gerizekalılar” (The Idiots) ve 2000’de “Karanlıkta Dans” (Dancer In The Dark) ile “Altın Kalp” (Golden Heart) üçlemesini tamamladı.

2003 yapımı “Dogville” ve 2005 yapımı “Manderlay”, Amerika’da gerçekleştirdiği prodüksiyonlar oldu. 2008 yapımı “Deccal” (Antichrist) ile Bunalım Üçlemesinin ilk filmini çekti. 2010 yapımı “Melankoli” (Melancholia) bu filmi takip etti. Bu filmle katıldığı 64. Cannes Film Festivali’nde Hitler’e sempati duyduğunu ve onu anladığını söylemesiyle büyük tepki toplayan Trier, daha sonra yaptığı açıklamalardan ötürü özür diledi.

Ancak von Trier festivalden uzaklaştırıldı. Buna rağmen “Melankoli” filminin başrol oyuncusu Kirsten Dunst, ‘En İyi Kadın Oyuncu’ seçildi. von Trier daha sonra düzenlediği basın toplantısında Yahudilerle hiçbir sorunu olmadığını, açıklamalarının çarpıtıldığını söylese de istenmeyen adam olarak görülmeye devam etti. 2013’te iki parça halinde çektiği, Bunalım Üçlemesi’nin son filmi “Nymphomaniac” ise çok büyük tartışmalar yarattı.

Bir kadının doğduğu günden 50 yaşına kadar yaşadığı tüm cinsel deneyimleri aktaran film içerdiği sahneler nedeniyle Türkiye’de gösterime giremedi. Von Trier’in Cæcilia Holbek ile 1987-95 arasında evli kaldı, 1997’den 2015’e kadar beri Bente Frøge ile evli kalmıştır. İki evlilikten toplam 4 çocuğu bulunan Von Trier’in, uçak korkusu başta olmak üzere birçok fobisi olduğu bilinmektedir. Von Trier 1997’de kendisine layık görülen Danimarka şovalyelik nişanı Dannebrogordenen’i 2007’de iade etti.

lawofficeofdedrickamoore.com
kymhuynh.com
instant-leads.com
conexpres.com
guiascostarica.com
vitamin-resource.com
talentcapitalme.com
csalonline.org
drobnic.com
winarrow.com
thesurvivalmovement.com
patriotriseup.com
gumdisease-fix.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir