TİP Genel Başkanı Erkan Baş’tan Muharrem İnce’ye çağrı: ‘Kaybettirmek istiyorsanız da Kemal Bey’e değil Tayyip Erdoğan’a kaybettirmeyi seçin’

TİP Genel Başkanı Erkan Baş, Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’ye çağrıda bulunarak, ‘Bir seçime kaybetmek için girilmez. Kaybettirmek istiyorsanız da Kemal Bey’e değil Tayyip Erdoğan’a kaybettirmeyi seçin’ dedi.

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş, Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’ye çağrıda bulunarak, “Bir seçime kaybetmek için girilmez. Kaybettirmek istiyorsanız da Kemal Bey’e değil Tayyip Erdoğan’a kaybettirmeyi seçin. Sizin yüzünüzden Türkiye’yi 14 gün daha Tayyip Erdoğan yönetmesin. 14 güne değil, 14 dakikaya bile sabrımız kalmadı… Gelin, yurttaşlara, seçmenlere, samimi, içten bir çağrı yapın. Ayrımlarımızı sonra konuşacağız deyin. Kılıçdaroğlu’na destek isteyin. Bu işi ilk turda bitirelim. Bu zaferde sizin de katkınız olsun” dedi.

TİP Genel Başkanı Erkan Baş, seçimlere 11 gün kala Memleket Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’ye, Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu desteklemesi için çağrı yaptığı videoyu Twitter hesabında bu akşam yayınladı. Baş, “Memleket meselesi” notunu düştüğü videoda; İnce’ye hitaben, “Bir seçime kaybetmek için girilmez. Kaybettirmek istiyorsanız da Kemal Bey’e değil Tayyip Erdoğan’a kaybettirmeyi seçin” dedi.

Baş, videoda şunları söyledi:

“ŞİMDİ KARA BULUTLAR DAĞILIYOR. GENÇLERİN HEYECANINI GÖRÜYORUZ”

“Sayın Muharrem İnce. Halkımızın, ülkemizin çıkarlarını her şeyin üstünde tutmamız gereken günlerden geçiyoruz.  Türkiye, sizin de çok iyi bildiğiniz gibi, tarihi bir seçime gidiyor.  Bu iktidar, Cumhuriyet’in ilerici kazanımlarının, üniversitelerimizin, yargının üzerine bir kabus gibi çöktü. Gençleri okulsuz, okulları bilimsiz bıraktı. İnsanımızı işsiz, tarlaları ekinsiz bıraktı. Ama şimdi kara bulutlar dağılıyor. Gençlerin heyecanını görüyoruz. Kadınların heyecanını görüyoruz. Bu tek adam rejiminden kurtulmak için umudumuz her geçen gün daha da artıyor.

“CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMLERİNDE ERDOĞAN’I BİRİNCİ TURDA YENEBİLECEK BİR ADAYIMIZ VAR. BENİM ÜLKENİN DÖRT BİR YANINDA SOKAKTA GÖRDÜĞÜM, BU ADAY KEMAL KILIÇDAROĞLU”

Sayın Muharrem İnce. Sizinle kişisel hiçbir tanışıklığımız yok. Hiç görüşmedik. Dolayısıyla kişisel bir münakaşamız da hiç olmadı. Bu nedenle rahat ve açık konuşacağım. 2018 seçimlerinde büyük bir ilgi yarattığınızı düşünüyor, ona güveniyorsunuz. Ama bugün durum çok farklı. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Erdoğan’ı birinci turda yenebilecek bir adayımız var. Benim ülkenin dört bir yanında sokakta gördüğüm, bu aday Kemal Kılıçdaroğlu. Bugün sokakta gördüğüm TİP’e oy vereceğini söyleyen yüz binlerce kişi beş yıl önce size oy vermişti. Size onlar adına, TİP seçmenleri adına seslenmek istiyorum. Milyonlarca yurttaşımız heyecanla dolup taşıyor.

“BUGÜN MİLYONLARIN HAYALİ SİZİN KİŞİSEL HAYALLERİNİZDEN ÇOK DAHA DEĞERLİ, ÇOK DAHA ÖNEMLİ DEĞİL Mİ”

Size naçizane bir tavsiyem, bir çağrım var. Ülkemizin kurtuluşu, hepimizden çok daha önemli değil mi? Bugün milyonların hayali sizin kişisel hayallerinizden çok daha değerli, çok daha önemli değil mi? Bunu lütfen unutmayın. Halkın endişesi olmayın. Bu ülkenin gençleri güneşe hasret. Tarihe, güneşli günlerin gölgesi olarak geçmeyin.

“KILIÇDAROĞLU’NA DESTEK İSTEYİN.  BU İŞİ İLK TURDA BİTİRELİM. BU ZAFERDE SİZİN DE KATKINIZ OLSUN”

Sayın İnce.  Bu işi ilk turda bitirebiliriz.  Bir seçime kaybetmek için girilmez. Kaybettirmek istiyorsanız da Kemal Bey’e değil Tayyip Erdoğan’a kaybettirmeyi seçin. Bu sizin en önemli seçiminiz. Sizin yüzünüzden Türkiye’yi 14 gün daha Tayyip Erdoğan yönetmesin. 14 güne değil, 14 dakikaya bile sabrımız kalmadı. Ama bu ülkenin gençlerine 14 gün daha o karanlık günleri yaşatmaya kimsenin hakkı yok. Hem de kişisel davası uğruna hiç yok. Bunu yapmayın. Gelin, yurttaşlara, seçmenlere, samimi, içten bir çağrı yapın. Ayrımlarımızı sonra konuşacağız deyin. Kılıçdaroğlu’na destek isteyin.  Bu işi ilk turda bitirelim. Bu zaferde sizin de katkınız olsun. İlk turda bitirelim.”

Kaynak: ANKA / Politika

Recep Tayyip Erdoğan Muharrem İnce Erkan Baş Politika Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir